Menu:

Trocha historie

 

 Hanka a Verča s klisnou Neapol

Anička na MČR

 
Úspěchy z MČR:

První vítězství na MČR

v roce 2006.

Petra Miki Civišová

a

Uzbek

(maj. Helena Kunkelová)

 

Bronzová medaile na MČR v roce 2008.

Anna Mikolášová

a

Carbon

(maj. Magda Vacková)

 

 


 

 

ill title Historie

         Počátky Jezdeckého klubu spadají již do roku 2001, kdy se čtyři zakládající členové dohodli na vzájemné spolupráci. Jezdecký klub Falea vznikl dne 2.4.2002, což je datum oficiální registrace na ministerstvu vnitra.

    Od této chvíli byla započata aktivní činnost všech členů, kterých v té době bylo 12. Začínali jsem pouze se dvěma prvními koňmi a výsledky byly víceméně nestabilní. Brzy však začalo přibývat majitelů koní, pro které byla budoucnost spojena především se sportovním ježděním. Spojením snahy o samofinancování stájí, přiměřených finančních investic a nadšením dobrovolníků se JK začal rozvíjet.

    Lepší výsledky na parkurových kolbištích se začaly dostavovat s odpovídající přípravou. Jestliže sez roce 2003 umístili zástupci JK Falea jen čtyřikrát do pátého místa, bylo to v následujícím roce již celkem 41 umístění. Petra Civišová a Anna Mikolášová získali v letech 2004 a 2005 výborná umístění na mistrovství ČR, kde reprezentovali v disciplíně drezura. Počet členů se rozrostl na konečných 20. Kromě výkonnostního sportu je však věnována pozornost rozvoji jezdectví mezi mladými adepty. První zkušenosti a jezdecké licence u nás získala celá řada jezdců, které dnes můžeme potkat na závodech.

 

        Budoucnost JK Falea vidíme v kvalitní přípravě jezdců a koní, kteří mají zajištěny dobré podmínky pro další výkonnostní růst, a v postupném budování areálu a zlepšování služeb pro stávající členy.